Değişim ve İade Koşulları

 

 • Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

 • İade edilecek ürün, tarafınıza mail olarak gönderilen fatura ile fatura alt kısmında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Fatura olmaması durumunda tarafınıza gönderilen sevk irsaliyesi ile de gönderim yapabilirsiniz. İrsaliye üzerine ürün ile ilgili talebinizi açık bir şekilde yazmanız yeterli olacaktır.

 • Ürün tarafınıza teslim edildikten sonra 14 iş gün içerisinde değişim veya iade için tarafımıza gönderebilirsiniz.

 • İade siparişinize ait ödemeniz, iade gönderdiğiniz tarihten itibaren en fazla 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Geri ödeme konusunda bilgi almak için 0850 532 07 79 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya spx.com.tr web sitemizden üye girişi yaparak “hesabım” sayfasında yer alan “Mesajlarım” başlığını kullanabilirsiniz.

 • İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.

 • İç giyim ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmelik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır.

 • Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

 • Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz ( aksesuar, kemer v.b. parçaları ile ) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir. Ayakkabılar orjinal kutuları ile gönderilmeli, kutu üzerinde herhangi bir yapışkanlı madde (bant,kargo etiketi vb.) yapıştırılmamalıdır. Bu kriterlere uygun olmayan gönderiler kabul edilmemektedir.

 • Kampanya dahilinde satın alınan ürünlerde iade talep edilmesi durumunda kampanya içerisinde bulunan ürünlerin tamamının iade edilmesi gerekmektedir.

 • Değişim için iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber en yakın UPS Kargo ofisine bırakabilir yada 444 00 66 UPS Müşteri Hizmetlerini arayıp kurye talep edebilirsiniz.

 • Tarafımıza göndereceğiniz iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin UPS Kargo aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir.

     

    UPS Kargo Müşteri Kodu : WF6067

     

    İade adresimiz; Huzur Mah. Fatih Cad. No:135 Seyrantepe-Sarıyer/İstanbul

     

    Telefon : 0850 532 07 79

     

    E- Posta : destek@spx.com.tr

     

    İNCELEME ÜRÜN İŞLEMLERİ

    • Siparişinizde bulunan ürünler ile ilgili tüketici kaynaklı olmadığını düşündüğünüz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda, ürünü garanti süresi olan 2 yıl içerisinde fatura ve ürün inceleme talebi ile birlikte inceleme departmanına gönderebilirsiniz.

    • İnceleme departmanına ulaşan ürününüzle ilgili inceleme işlemi en geç 30 gün içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir.İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ücret iadeniz yapılacaktır. Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz UPS kargo firması ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.

    • İnceleme ürünlerinizi aşağıdaki adrese UPS kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

        

       UPS Kargo Müşteri Kodu : WF6067

        

       İade adresimiz; Huzur Mah. Fatih Cad. No:135 Seyrantepe-Sarıyer/İstanbul

        

       Telefon : 0850 532 07 79

        

       E- Posta : destek@spx.com.tr