Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

1989’dan Günümüze SPX !

1989 yılında eski milli voleybolcu ve emekli kurmay bahriye subayı Güven Olgar tarafından kurulan SPX , o günlerde çok farklı bir logo ile ve Sport Point ismi ile faaliyet göstermeye başladı. Bakırköy İncirli caddesinde 2 katlı toplam 250 m2 olan mağaza belki de bugünkü ürün çeşidinden çok uzaktı ama vizyonu aynıydı. Amaç sadece takım sporlarına yoğunlaşmış spor mağazacılığından farklı bir perakende kültürü geliştirmek ve özellikle kış sporları ve raket sporlarında uzmanlaşmaktı. Spor sevgisi ile açılan bu ilk mağaza ileride sadece Türkiye’nin değil dünyanın örnek gösterdiği uzmanlık mağazaları zinciri olacaktı.

İncirli caddesinde ilk açılan Sport Point o kadar ilgi gördü ki o yıllarda kayak ve raket adetleri olarak servis verdiği sporcu adedi bugün hala hiçbir mağaza tarafından egale edilemiyor. Yıllar geçtikçe Sport Point kendini geliştirmeye , yeni ürünler eklemeye ve takım sporlarını bünyesinden tamamen çıkarmaya başladı. İşte bu yıllarda isminin sonuna Extreme kelimesini ekledi ve SPORT POINT EXTREME logosunu taşımaya başladı. Artık amaç belliydi ; sadece ekstreme ve alternatif sporlarda uzmanlaşmak.

Yeni mağazalar açılmaya başladı, 1994 yılında Akatlar açıldı ve bu mağaza Akmerkezin açılması ile kısa sürede AVM içine taşındı. Yıllar içerisinde SPX yeni mağazalar ile büyümeye devam etti ama her geçen yıl daha fazla kendi uzmanlık alanını belirlemeye ve bundan ödün vermemeye dikkat etti. Bu 23 yıl zarfında bir çok yeniliği Türkiye pazarına sundu. 1997 yılında açılan Bağdat Cad. Kızıltoprak SPX , Rossignol International tarafından Avrupa’nın en iyi Kış uzmanlık mağazası seçildi ve resimleri tüm Avrupa kayak sektörüne örnek olması amacı ile dağıtıldı.

SPX olarak amacımız hiçbir zaman “ dünyayı yakalamak “ olmadı. Amacımız hep dünyanın önünde gitmek oldu ve bugün bu bakış açısı değişmedi. Sadece uzmanlığımız ile değil , ürün çeşidimiz ve fiyatlarımız ile de çok iddialı olduk.

Her yıl Türkiye ye ithal ettiğimiz en teknik ve en büyük extreme sporları markalarının fabrikalarında eğitimler aldık ve almaya devam ediyoruz.

Kayak, snowboard, wakeboard,sörf yapıp tenis oynayan, hafta sonları skateboard hocalığı yapan uzman personelimize dünyadaki ve ürünlerdeki son teknik gelişmeleri dünya ile aynı anda ulaştırıyoruz.

Yıllardır size bir iddia da bulunuyoruz;  Avrupa Bizden Daha Pahalı !
EVET DOĞRU!  Ama neden ?

SPX Mağazaları olarak, 68 markaya ait tüm ürünleri dünyanın 14 farklı ülkesinden ithal edip, dünya ile aynı anda sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bu ürünleri size en iyi fiyatla sunabilmek için direk olarak üretildiği fabrikalardan alıp, lojistiğini kendimiz yapıyor, yine kendi mağazalarımızda satışa sunuyoruz. Amacımız dünyanın en büyük extreme sporları markalarını sizlere en iyi fiyatlar ile sunmak. İşte bu sayede aynı markalı, aynı ürünü Avrupa’dan daha iyi fiyatlı satışa sunabiliyoruz.

SPX, 2009 yılına geldiğimizde Istanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Kartalkaya, Kartepe ve Kıbrıs olmak üzere toplam 18 mağazasında, 3000 m2' lik İkitelli Lojistik Merkezi ve Ulus Yönetim binamızda toplam yaklaşık 200 kişilik ekibi ile sizlere extreme sporlarda en uzman servisi vermeyi hedefliyor.

Daha nice adrenalin dolu, dinamik, heyecanlı ve sporlu yıllarda birlikte olmak dileği ile.

SPX 

 

 

 

Ana Sayfa | Mağazalar | Haberler | Kampanyalar | SPX Ekibi | Online Satış | Markalarımız

COPYRIGHT 2009 © OLGARLAR GROUP - ALL RIGHTS RESERVED